DOTAZ:

Dobrý den,
může být jako kvalifikovaná pečující osoba vykazován v sytému (čipován) také člověk s rozestudovanou VŠ předškolní pedagogika a VŠ pro zdravotní sestry? Jako je to možmé u MŠ.

Předem děkuji za odpověď. Hana W., Praha

ODPOVÉĎ:

Bohužel v dětské skupině toto možné není. Pečující osoby musí splňovat odbornou způsobilost, kterou specifikuje § 5 odst. 5 zákona 247/2014 Sb. o dětských skupinách. Jedná se o široký okruh kvalifikací z oblasti pedagogické, zdravotní, sociální či profesní kvalifikace chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky. Dle tohoto ustanovení musí mít pečující osoby ukončené vzdělání v některé z daných oblastí dané zákonem. V případě, kdy daná osoba studuje a nemá studium ukončené, nemůže být pečující osobou. Nelze ji tedy ani čipovat.

S jakýmikoliv dotazy se můžete obracet na metodiky v jednotlivých krajích – kontakty jsou zde http://dsmpsv.cz/cs/kontakty/krajske-kancelare .  Veškeré naše poradenství a podpora je zdarma.

_____________________________________________________________________

 

 


Přihlásit se k odběru novinek

Neplatný email.

Rychlý kontakt

ds@mpsv.cz

+420 221 922 829

Projekt vznikl za podpory

Webové stránky vznikly v rámci projektu Podpora implementace dětských skupin reg. č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_009/0002266. Tento projekt je financován z Operačního programu Zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.

Najdete nás

Napište nám

Vyrobeno v Rexonix | Mapa stránek